Психосоматика і психосоматичні розлади

Психосоматика це окремий розділ як психології так і медицини, який займається вивченням перебігу соматичних захворювань, які виникли через психологічні причини.

 

Особливістю таких захворювань буде їх абсолютна стійкість до традиційного лікування, а причиною виникнення “замкнені” усередині емоції, важкі потрясіння, постійний стрес і неможливість впоратися з психологічними проблемами самостійно.

 

За останні роки вдалося виявити деякі взаємозв’язки між соматичними захворюваннями і психологічними проблемами.

 

Думаю Ви хоча б раз в житті чули, що якщо не висловлювати свою думку і боятися суперечок – заболить горло, якщо “проковтнути” образу – виникає виразка шлунка.

Безліч інших захворювань як виявилося можуть мати виключно психологічні причини:

 

• алергія супроводжує людей, які не здатні висловити протест і живуть у внутрішньому конфлікті відчуваючи власну вразливість
• ожиріння виникає як наслідок постійного відчуття страху і потреби в захисті
• алкогольна та наркотична залежність виникає у людей, які не справляються зі складними життєвими ситуаціями, відчувають моторошний страх і безпорадність і таким чином намагаються піти від реальності
• часто інфантильні люди страждають на вегетосудинну дистонію
• регулярні головні болі можуть бути показником заниженої самооцінки
• діабет – нав’язливий контроль, сильна потреба в любові і прийнятті

 

Список можна продовжувати нескінченно але висновок один – психологічне здоров’я, внутрішня гармонія і адекватна самооцінка – міцний фундамент фізичного здоров’я.

Психосоматика симптоми

Неможливо визначити особливі симптоми психосоматичних розладів. Однак, до діагнозу психосоматика клієнти приходять після тривалого лікування у вузьких фахівців, коли терапія не приносити результат і прийом препаратів, ефективність яких доведена щодо конкретного захворювання, не приносить полегшення протягом того чи іншого захворювання.

 

Або наприклад, коли немає можливості встановити причину нездужання. Приходить клієнт на прийом до терапевта з головним болем. Лікар проводить огляд і не знаходить видимих ​​причин подібного стану. Проводитися лабораторна діагностика – але всі аналізи в нормі, пацієнт йде на крайні заходи і робить МРТ голови – також по МРТ все Ок. Але пацієнт продовжує відчувати біль і інтенсивність її тільки посилюється, адже пацієнт відчуває додатковий стрес, коли лікарі розводять руками.

 

А потім виявляється, що виною всьому занижена самооцінка і нездатність розслаблятися. Кілька сеансів з психотерапевтом вирішують проблему і повертають людині нормальне самопочуття.

 

Або та ж ситуація, але пацієнт звертається до лікаря з проблемою безпліддя. Проходить комплекс обстежень, здає купу аналізів, і за результатами пацієнт здоровий, але така бажана вагітність не настає. А виявляється, що виною всьому страх перед материнством або невпевненість у партнері.

Тобто до симптомів психосоматичного розладу можна віднести:

 

• Захворювання не піддається традиційному лікуванню
• Аналізи і обстеження не знаходять причин поганого самопочуття
• Людина починає вважати свою хворобу унікальною і невиліковної

Лікування психосоматики

Для ефективного лікування психосоматики обов’язково необхідна психотерапія. Під час сеансів фахівець разом з клієнтом знаходить причини, які спричинили цю симптоматику. Тільки рішення первинних проблем дозволить позбавити клієнта від соматичних проявів.

 

Шляхом опрацювання затискачів, страхів або проблем з самооцінкою клієнт вчиться виражати емоції, боротися з тривожністю або розслаблятися і відпускати ситуацію, в залежності від проблеми з якою він звернувся до фахівця. Здобувши внутрішню гармонію клієнт повністю звільняється від хвороби. Деяким потрібна більш тривала терапія, інші повністю вирішують проблему за 10 сеансів.

 

Підозрюєте у себе або близької людини психосоматичний розлад – звертайтеся в Психологічний центр Зебра. Ми обов’язково допоможемо – Ви не одні зі своєю проблемою!