ПСИХОСОМАТИКА І ПСИХОСОМАТИЧНІ РОЗЛАДИ

Психосоматика – це окремий розділ як психології, так і медицини, який вивчає перебіг соматичних захворювань, які виникли через психологічні причини.

Особливість таких захворювань їх абсолютна стійкість до традиційного лікування, а причиною виникнення є “замкнені” всередині емоції, важкі потрясіння, постійний стрес і неможливість впоратися з психологічними проблемами самостійно.

За останні роки вдалося виявити деякі взаємозв’язки між соматичними захворюваннями та психологічними проблемами.

Думаю Ви хоча б раз в житті чули, що якщо не висловлювати свою думку і боятися суперечок – заболить горло, якщо “проковтнути” образу – виникає виразка шлунка.

ПСИХОСОМАТИКА СИМПТОМИ

Безліч інших захворювань, як виявилося, можуть мати виключно психологічні причини:

• алергія супроводжує людей, які не здатні висловити протест і живуть у внутрішньому конфлікті відчуваючи власну вразливість
• ожиріння виникає як наслідок постійного відчуття страху і потреби в захисті
• алкогольна та наркотична залежність виникає у людей, які не справляються зі складними життєвими ситуаціями, відчувають моторошний страх і безпорадність і таким чином намагаються піти від реальності
• часто інфантильні люди страждають на вегето-судинну дистонію
• регулярні головні болі можуть бути показником заниженої самооцінки
• діабет – нав’язливий контроль, сильна потреба в любові і прийнятті

Список можна продовжувати нескінченно але висновок один – психологічне здоров’я, внутрішня гармонія і адекватна самооцінка – міцний фундамент фізичного здоров’я.

18
Depositphotos 244764734 ds 11111
img

ПСИХОСОМАТИКА СИМПТОМИ

Неможливо визначити особливі симптоми психосоматичних розладів. Однак, до діагнозу психосоматика клієнти приходять після тривалого лікування у вузьких фахівців, коли терапія не дає результат, а препарати, ефективність яких доведена щодо конкретного захворювання, не полегшують симптоми того чи іншого захворювання.

Або, наприклад, коли немає можливості встановити причину нездужання. Приходить клієнт на консультацію до терапевта з головним болем. Лікар проводить огляд і не знаходить видимих ​​причин подібного стану. Проводитися лабораторна діагностика, але всі аналізи в нормі, пацієнт робить МРТ голови – і тут все добре. Але пацієнт продовжує відчувати біль, інтенсивність якої тільки посилюється, адже пацієнт відчуває додатковий стрес, коли лікарі розводять руками.

А потім виявляється, що виною всьому занижена самооцінка і нездатність розслаблятися. Кілька сеансів з психотерапевтом розв’язують проблему і повертають людині нормальне самопочуття.

Або та ж ситуація, але пацієнт звертається до лікаря з проблемою безпліддя. Проходить комплекс обстежень, здає купу аналізів, і за результатами пацієнт здоровий, але бажана вагітність не настає. А виявляється, що виною всьому страх перед материнством або невпевненість у партнері.

Тобто до симптомів психосоматичного розладу можна віднести:

• Захворювання не піддається традиційному лікуванню
• Аналізи і обстеження не знаходять причин поганого самопочуття
• Людина починає вважати свою хворобу унікальною і невиліковної

ЛІКУВАННЯ ПСИХОСОМАТИКИ

Для ефективного лікування психосоматики обов’язково необхідна психотерапія. Під час сеансів фахівець разом з клієнтом знаходить причини, які спричинили цю симптоматику. Тільки розв’язання первинних проблем дозволить позбавити клієнта від соматичних проявів.

Шляхом опрацювання затисків, страхів або проблем з самооцінкою клієнт вчиться виражати емоції, боротися з тривожністю або розслаблятися і відпускати ситуацію, в залежності від проблеми з якою він звернувся до фахівця. Здобувши внутрішню гармонію клієнт повністю звільняється від хвороби. Деяким потрібна більш тривала терапія, інші ж повністю позбуваються проблеми за 10 сеансів.

Підозрюєте у себе або близької людини психосоматичний розлад – звертайтеся в Психологічний центр Зебра. Ми обов’язково допоможемо – Ви не одні зі своєю проблемою!