РОБОТА З КРИЗАМИ

Звичне визначення криз належить до перехідних періодів у житті, наприклад до віку. Криза середнього віку лякає багатьох.

Буває, що неможливо визначити щось, що відбувається у житті. Важко, складно, сумно, часто тривожно, страшно і взагалі не зрозуміло як – так переживається цей стан. Минуле обтяжує, сьогодення не влаштовує, майбутнє лякає. Відчуття опори та стабільності зникло. Звичайні смисли втратили актуальність, а нових не збільшилося. Звичні способи справлятися з труднощами не працюють, є відчуття що ніщо не буде, як раніше.

Це все симптоми кризи. Причин тому безліч. Як правило, це зміни, які настали, але не встигли вбудуватися в нас, не були прийняті з якихось причин – наприклад, смерть близької людини або ситуації далекі від усвідомлення. Коли вперше в житті самостійно поїхав в інше місто на навчання, а там немає нікого і нічого знайомого, опорного, то це теж криза. Поки не з’являться нові соціальні зв’язки, підтримка і нове переживання себе в незнайомій ситуації.

Робота з кризами та складними життєвими ситуаціями буде спрямована на те, аби ви змогли знайти нові ресурси, спробували спиратися на себе та інших людей, знову визначили те, ким є, зайняли нову життєву позицію в оновленому статусі, повернули собі відповідальність за свої вибори та життя.

Depositphotos 244764734 ds 11111
img