Скайп консультування

Скайп консультування, або консультування онлайн (за допомогою будь-яких ресурсів відеозв’язку) набула свою популярність в період пандемії та карантину.

 

 

Але використовувалась психологами ще до цього періоду. Не всі підходи можуть використовувати таку форму роботи, але більшість психологів та психотерапевтичних шкіл намагається адаптувати цей вид роботи до свого напряму.

 

Переваги Консультацій психолога по Skype

Консультація онлайн має певні обмеження, але не впливає на якість отримання клієнтами послуги. Цей вид роботи, як і будь-який інший має свої переваги та недоліки.

 

Одою із значних переваг, як мені здається, є можливість зустрічі з терапевтом з будь-якого куточку планети, та не витрачання часу та ресурсів на поїздку в офіс.

 

В той же час онлайн терапія (хоч і виникає ефект присутності), позбавлена людського тілесного контакту, і обмежена в експериментах.

Консультації сімейного психолога по Скайпу

Консультація сімейного психолога по скайпу буває єдиною можливістю для сім’ї отримати кваліфіковану допомогу. Адже часто сімейні проблеми виникають на тлі народження дитини, втрати джерела доходу або причиною стає вікова криза одного з членів сім’ї. І самі обставини в яких виник конфлікт можуть заважати відвідати фахівця особисто.

 

 

Також консультація сімейного психолога в онлайн форматі хороше рішення, коли хтось із пари сумнівається в своєму бажанні відвідати фахівця. Простіше вирішиться на пробну консультацію по скайпу, не змінюючи звичний розпорядок дня. Особиста зустріч з фахівцем це вихід із зони комфорту і не неї завжди складніше вирішиться.

 

Вам обов’язково слід звернутися за допомогою до психолога в форматі скайп-консультації якщо:

 

• У Вас маленька дитина і немає можливості залишити його надовго без нагляду

 

• Хтось із членів вашої родини з якої-небудь причини обмежений в пересуваннях

 

• У Вас з чоловіком не збігається робочий графік і Вам складно знайти час для спільного візиту до психолога

 

• Ваша дитина – підліток і протестує проти відвідування фахівця

 

Без сумнівів, є і певні недоліки при спілкуванні з фахівцем в онлайн форматі – це перебої на лінії, відключення інтернету або його повна відсутність, однак, в наш час тотальної діджіталізаціі вони трапляються вкрай рідко. Також Вам рекомендовано особисто відвідувати фахівця, якщо спілкування в скайпі не дає Вам необхідного зв’язку з психологом і терапія втрачає ефективність.

Он-лайн консультування

Для того, аби терапія чи консультація з психологом онлайн була максимально комфортна необхідно завчасно попіклуватися про певні речі.

 

 

Ваше інтернет з’єднання має бути стабільним, а швидкість трафіку достатня для відтворення відеозв’язку. Бажано мати девайс: комп’ютер, ноутбук або планшет, який ви не триматимете руками під час розмови. Використовувати смартфон не зручно при роботі, через недостатній розмір зображення, але якщо ви використовуєте телефон, спробуйте поставити його, щоб не тримати в руках.

 

 

Також, бажано, мати навушники з мікрофоном, в яких Вам буде добре чути та буде добре чути Вас без сторонніх звуків. На екрані Вас має бути видно від тім’я до грудної клітки. Під час роботи, при будь-яких переживаннях, що у Вас виникатимуть не вимикайте камеру, залишайтеся на зв’язку.

Кімната, в якій ви в цей момент будете знаходитись має бути достатньо освітлена. В кімнаті окрім вас не має бути більше нікого. Вам має бути безпечно, ви маєте бути впевнені, що ніхто вас не підслухає.

 

 

В таких випадках, якщо ви не одні в будинку, можна просити рідних на момент вашої зустрічі з психологом одягти навушники, або вийти на прогулянку. Якщо такої можливості нема, і ви відчуваєте себе небезпечно, краще знайти собі тихе і закрите місце де ви не будете підслухані. Не обирайте для онлайн консультації відкриті майданчики (парки, сквери), ресторани чи кав’ярні, навіть якщо там немає нікого окрім Вас.

 

 

Певні роздуми та аналіз такої роботи від колег говорить про те, що при роботі онлайн клієнти можуть бути більш відвертими, процес зближення з терапевтом може проходити скоріше.

 

 

Такий формат роботи (навіть якщо клієнт і терапевт знаходяться в одному місті) часто обирають клієнти з величезним відчуттям тривоги, замкнуті, ті, що мають тяжкі травматичні переживання та велику кількість сорому говорити про це з іншим.