СКАЙП КОНСУЛЬТУВАННЯ ПСИХОЛОГА

Скайп консультування, або консультування онлайн (за допомогою будь-яких ресурсів відеозв’язку) набула свою популярність в період пандемії та карантину.

Але використовувалась психологами ще до цього періоду. Не всі підходи можуть використовувати таку форму роботи, але більшість психологів та психотерапевтичних шкіл намагається адаптувати цей вид роботи до свого напряму.

ПЕРЕВАГИ КОНСУЛЬТАЦІЙ ПСИХОЛОГА ПО SKYPE

Консультація онлайн має певні обмеження, але не впливає на якість отримання клієнтами послуги. Цей вид роботи, як і будь-який інший, має свої переваги та недоліки.

Однією зі значних переваг, як на мене, є можливість зустрічатися з терапевтом з будь-якого куточка планети та не витрачання часу та ресурсів на поїздку в офіс.

Водночас онлайн терапія (хоч і створює ефект присутності), позбавлена людського тілесного контакту та обмежена в експериментах.

07
Depositphotos 244764734 ds 11111
small img

КОНСУЛЬТАЦІЇ СІМЕЙНОГО ПСИХОЛОГА ПО СКАЙПУ

Консультація сімейного психолога по скайпу буває єдиною можливістю для сім’ї отримати кваліфіковану допомогу. Адже часто сімейні проблеми виникають на тлі народження дитини, втрати джерела доходу або причиною стає вікова криза одного з членів сім’ї. І самі обставини в яких виник конфлікт можуть заважати відвідати фахівця особисто.

Також консультація сімейного психолога в онлайн форматі хороше рішення, коли хтось із пари сумнівається у своєму бажанні відвідати фахівця. Простіше зважитися на пробну консультацію по скайпу, не змінюючи звичний розклад дня. Особиста зустріч з фахівцем – це вихід із зони комфорту, тому на цей крок завжди складніше зважитися.

Вам обов’язково слід звернутися за допомогою до психолога в форматі скайп-консультації якщо:

  • • У Вас маленька дитина і немає можливості залишити її надовго без нагляду
  • • Хтось із членів вашої родини з будь-якої причини обмежений у пересуваннях
  • • У Вас з чоловіком не збігаються робочі графіки та Вам складно знайти час для спільного візиту до психолога
  • • Ваша дитина підліток, і протестує проти відвідування фахівця

Без сумнівів, є і певні недоліки у спілкуванні з фахівцем в онлайн форматі – це можливі проблеми зі зв’язком, відключення інтернету або його повна відсутність. Однак, в час тотальної діджиталізації вони трапляються вкрай рідко. Також Вам рекомендовано особисто відвідувати фахівця, якщо спілкування в скайпі не дає Вам необхідного зв’язку з психологом і терапія втрачає ефективність.

ОНЛАЙН КОНСУЛЬТУВАННЯ

Для того, аби терапія чи консультація з психологом онлайн була максимально комфортною, необхідно завчасно попіклуватися про певні речі.

Ваше інтернет-з’єднання має бути стабільним, а швидкість трафіку достатньою для відтворення відеозв’язку. Бажано мати девайс: комп’ютер, ноутбук або планшет, який ви не триматимете руками під час розмови. Використовувати смартфон не зручно в роботі через маленький розмир екрана. Але якщо ви все ж бажаєте використовувати саме телефон, спробуйте зафіксувати його таким чином, аби не доводилося тримати його в руках.

Також бажано мати навушники з мікрофоном, в яких Вам буде добре чутно спеціаліста та добре, без сторонніх звуків, буде чути Вас. На екрані Вас має бути видно від тім’я до грудної клітки. Під час роботи, при будь-яких переживаннях, що у Вас виникатимуть, не вимикайте камеру, залишайтеся на зв’язку.

Кімната, в якій ви в цей момент будете знаходитись має бути достатньо освітленою. В кімнаті окрім вас не має бути більше нікого. Вам має бути безпечно, ви маєте бути впевнені, що ніхто вас не підслухає.

В таких випадках, якщо ви не одні в будинку, можна просити рідних на момент вашої зустрічі з психологом одягти навушники або вийти на прогулянку. Якщо такої можливості немає і ви не відчуваєте себе в безпеці, краще знайти собі тихе і закрите місце де ви не будете підслухані. Не обирайте для онлайн-консультації відкриті майданчики (парки, сквери), ресторани чи кав’ярні, навіть якщо там немає нікого, окрім Вас.

Певні роздуми та аналіз такої роботи від колег говорить про те, що під час роботи онлайн клієнти можуть бути більш відвертими, процес зближення з терапевтом може проходити швидше.

Такий формат роботи (навіть якщо клієнт і терапевт знаходяться в одному місті) часто обирають клієнти з величезним відчуттям тривоги, замкнуті, ті, що мають тяжкі травматичні переживання та велику кількість сорому говорити про це з іншим.