Піти по-англійськи – чим це небезпечно (про незавершені відносинах)

Проте, вираз прижився в різних мовах, сенс відкоригували, і зараз, коли ми вимовляємо цю фразу, то маємо на увазі «піти, не попрощавшись».

От саме про таке прощання без прощання пропоную поговорити.

Прощання – це завершення стосунків з людиною, групою людей, будинком, містом, роботою, машиною і багато іншим, що з різних причин йде з вашого життя. Завершуючи навчання в школі, ми прощаємося з однокласниками. І, навіть якщо ми продовжуємо з кимось дружити після школи, в нашому житті більше ніколи не буде тих шкільних стосунків.

Йдучи з роботи, ми прощаємося з колегами та з тими колегіальними стосунками, які більше ніколи не трапляться. Прощаючись з людиною, ми розлучаємося, закінчуємо стосунки, і, навіть якщо ми через роки знову зустрінемося і розпочнемо нові стосунки, це буде зовсім інша історія.

img blog 12
pic
Якщо бути історично точними, то вираз «піти по-англійськи» народився під час семирічної війни в 18 столітті. Воно практично не мала стосунку до англійців, і була наповнене дещо іншими сенсами.

У нашій культурі не особливо заведено прощатися, цьому процесу не надають достатньо цінності, часто знецінюють, спрощують це дійство.

Є велика кількість способів «піти по-англійськи». Іноді стосунки просто сходять нанівець, люди поступово перестають спілкуватися один з одним і таким чином розлучаються. Так буває, що стосунки не переживають конфлікти, люди сваряться і теж розлучаються. Як варіант, один з партнерів зникає зі стосунків, залишаючи іншого в невідомості та помилкових очікуваннях, фантазіях.

Якщо сказати словами відомої пісні, розставання – це маленька смерть, якщо ми прощаємося, розлучаємося з кимось або чимось, йдемо зі стосунків, переїжджаємо в інше місто жити, це означає, що ми прощаємося з усім цим, усвідомлюючи свій вибір, кінцевість, переживаючи важкі почуття, які супроводжують цей непростий процес.

З досвіду роботи з різними прощаннями в терапії можна сказати, що це найважчі почуття, які проживаються людиною непросто і не швидко, вчать нас прощанню без прощань.

08
small-img

Подивимося як працює один з них – зникнення. Думаю, багатьом знайомий цей спосіб з особистого досвіду, книг, фільмів, історій інших людей. Людина раптово зникає, перестає відповідати на дзвінки, блокує вас в мережах. Таким чином, обриваючи стосунки, залишаючи нас у наших фантазіях, очікуваннях і тих найважчих почуттях.

Чому ми не прощаючись, зникаємо? З різних причин. Наприклад, людині важко торкатися почуттів, які супроводжують прощання, або почуттям, які стали причиною зникнення. Однією з частих причин зникнення є неможливість залишатися в конфлікті та не тікати, переживати гнів, залишаючись в контакті.

Як переживається зникнення? На це питання неможливо відповісти однозначно, оскільки є величезна кількість чинників та індивідуальних особливостей, але в будь-якому випадку – це непростий досвід.

І якщо ми вибираємо ігнорувати прощання будь-яким способом, то ризикуємо залишити в собі, законсервувати величезну кількість непростих почуттів, і прагнемо різними способами завершити стосунки – уві сні, нескінченних діалогах в голові, частих спогадах, пошуком інших подібних стосунків.

Image 43223
Image 5234
small-img