Анонімний психолог

Часто люди не звертаються по допомогу до психолога через сором або певні упередження. Але проблема є і її хочеться з кимось проговорити та знайти вихід. І тоді на думку приходить анонімний психолог.  Хоча можливо, коректніше використовувати словосполучення “анонімний клієнт”, бо саме він хоче залишитись інкогніто.

 Варто знати, що йдучи до психолога, ви гарантовано отримуєте анонімність. Психолог зберігає абсолютну конфіденційність і це є обовʼязковим у роботі спеціаліста, який дотримується етичних норм та професійного кодексу. Тобто, фактично будь-який психолог анонімно працює.

Проте, якщо ви хочете ще більшої анонімності та безпеки у звʼязку з цим, можна обрати собі професіонала з іншого міста, або країни. Якщо ви живете, наприклад в Києві, є можливість обрати психолога, який проживає в іншому місті України, або і взагалі в іншій країні. Така робота відбуватиметься онлайн за допомогою компʼютера або ноутбука. І ви не переживатимете, що можете зустрітись на вулиці або мати спільних знайомих.

Є теми, про які людям важко говорити. Або обставини, в яких важко говорити. Наприклад, абʼюзивний чоловік, який контролює дзвінки та не випускає надовго з дому, абощо. Якщо у вас такий випадок, то замість відеовиклику можна використати анонімний чат з психологом в телеграмі або в іншому застосунку. Там можна приховати і номер телефону, і змінити імʼя, якщо для клієнта це важливо. Проте, текстова консультація – це скоріше екстрена психологічна допомога і від неї не можна очікувати якихось значних результатів. Хіба що підтримки та іншого погляду на ситуацію.

Як відбувається консультація онлайн

Якщо ви оберете для себе online роботу з психологом, то вам знадобиться лише компʼютер або ноутбук та стабільний доступ до інтернету. Також варто попіклуватись про місце, де вас ніхто не потурбує, щоб мати можливість розслабитись. Консультації відбуваються за допомогою зручних застосунків, про які ви домовитесь з психологом. Найчастіше це Zoom або Google Meet, але можуть бути і інші.

Домовляючись про зустріч, повідомте спеціаліста, що вам потрібна консультація психолога онлайн анонімно. І вам запропонують найбільш підходящий варіант під ваш запит.

small img

Переваги онлайн консультацій

Окрім того, що консультація психолога анонімно може проходити, онлайн має і інші переваги:

  • можливість зекономити час на дорогу;
  • у деяких психологів може бути нижча вартість на дистанційну консультацію;
  • зручно для людей, які часто бувають у відрядженнях.;
  • вдома можна зробити комфортну для вас атмосферу – закрити чи відкрити вікна, вимкнути або увімкнути кондиціонер, включити більше або менше світла, обрати зручне крісло, стілець або диван для сидіння.
  • зазвичай у звичних умовах люди почуваються більш безпечно і відкрито.

І все це може допомогти більш глибокій роботі. Психолог онлайн анонімно вас вислухає, підтримає та проконсультує.

Онлайн консультування стало дуже популярним останні роки, і почало суттєво витісняти очні консультації. Це і зрозуміло, бо онлайн це швидше і зручніше. Зараз проводиться багато досліджень, щоб виявити, наскільки велика різниця в психотерапії онлайн та оффлайн. Звісно, різниця є. І робота очно, де є жива людина навпроти, задіює більше відчуттів і почуттів. Тому якщо ви маєте можливість приходити до психолога вживу, ми запрошуємо до наших спеціалістів, наш офіс знаходиться в історичному центрі Києва, ми радо приймаємо тут і киян і гостей з усієї України. Проте, різниця між оффлайн та онлайн консультаціями не настільки суттєва. А в роботі з деякими запитами онлайн навіть може вигравати. Допомога психолога анонімно може знадобитися, коли людина соромиться своєї проблеми, коли в сімʼї присутнє насильство та інші складні ситуації.

Анонімні оффлайн консультації

Але, анонімна консультація психолога можлива і наживо. Так, психотерапевт вас бачитиме, але ніхто не запитає у вас паспорт, або інші документи, тож за потреби ви можете зберегти той рівень анонімності, який вам потрібен.

Проте, хочемо наголосити, що психологи професіонали. І вони багато чого чули. І готові чути і тримати все почуте в таємниці. Попіклуйтесь про себе та звертайтесь по допомогу.