Межі в стосунках

Закоханість – прекрасне почуття! Чітке уявлення того, що ти все знаєш про цю людину. Ми ніби продовження одне одного. Одні слова, схоже почуття гумору, одне бажання бути разом!

 

Цей образ, немов фотографія, глибоко вплітається в моє уявлення про тебе, немов фіксується. І коли згодом ти починаєш Не Відповідати, очікування починають напружуватися і підключаються вимоги.

 

Далі може бути по-різному. М’які пестощі повернуться у звичний образ. Або довгі терплячі очікування з надією що вона сама зрозуміє свою невідповідність моїм очікуванням.

 

А якщо терпіти вже немає сил, то можна перемикнутися на щось знайоме і вже звичне в моїй коханій людині. І те, що не збігається, можна просто не помічати, або переконувати себе, що вона зміниться, що настрій сьогодні не той, а завтра буде все як раніше.

img blog 02
pic
Стосунки починаються зі знайомства. Виникає діалог, проявляється людина. Деякі психологи говорять, що для того, щоб виникло перше уявлення про людину, достатньо однієї хвилини. Для того, щоб закохається, трьох секунд. Одна мить, і очікування збігаються, як пазли, в словах "Як давно я тебе шукав!"

Але “завтра” настає все рідше і рідше. Залишається лише реальне “сьогодні”. В якому зміцнюються стосунки очікувань і вимог. Очікування не виправдовуються, а вимоги не виконуються. Такі стосунки, як правило, викликають важкі почуття розчарування і злості, відчаю і безсилля.

 

Причиною такого сценарію може стати відсутність кордонів у стосунках. Межі це те, яким я є насправді. Вони дають розуміння того, як я відрізняюся від твоїх уявлень про мене. У таких стосунках немає очікувань і вимог, а є повага і домовленість. Є вибір залишатися самим собою і враховувати кордони іншого.

 

Межі це ще і позначення мого комфорту. Комфорт можна висловлювати за допомогою почуттів. І у мене з’являється вибір, як поводитися в стосунках зі своїми почуттями та з почуттями іншої людини. Поважати їх і помічати, говорити про них іншому або замовчувати.

 

Домовлятися як поводитися з почуттями, як враховувати одне одного в наших стосунках. Це відповідальність і вибір двох. І коли двоє шанобливо і дбайливо ставляться до почуттів і кордонів один одного, то тоді може виникнути зустріч по-справжньому близьких людей.

8
Image 15
small-img