Психологічна допомога онкохворим

Клінічний діагноз онкологія – це часто шокуюча звістка. Пацієнт та його рідні після діагнозу зустрічаються з емоційними та фізичними викликами. В таких випадках психологічна допомога онкохворим може дуже допомогти. Наприклад, справитись з першою реакцією, віднайти сили на боротьбу. Іноді достатньо кількох консультацій з психологом, щоб подолати перший емоційний шок та повернутись до життя. Допомога потрібна не тільки пацієнту, але і його близьким. Щоб справитись зі страхами, негативними прогнозами та емоційними хвилюваннями.

Чим може бути корисний онкопсихолог

Онкопсихолог – це психолог, який має спеціальні знання у сфері не лише психології, але і в онкології. Такий спеціаліст зазвичай має великий досвід у своїй професії. Онкопсихологія – міждисциплінарна форма психотерапії або клінічної психології, яка стосується психологічних, соціальних та соціально-правових умов, наслідків та побічних ефектів раку. Роботою такого спеціаліста може бути і інформування та надання інформації про хворобу і шлях лікування. Онкологічні захворювання часто супроводжуються депресією, тривогою, великими занепокоєннями. І психологічна допомога людям з онкозахворюваннями здатна підтримати пацієнта щоб знайти в собі силу і пристосуватись до нової реальності.

Допомога психолога онкохворим може бути як індивідуальна, так і в груповому форматі. Часто робота саме в груповому форматі є більш підходящою, адже в групі з людьми, які переживають ті ж складнощі, можна озвучити та справді прожити всі страхи та тривожні думки. Але знаходження в групі доступне не для всіх, бо зазвичай для цього треба перебувати у великих містах України. В таких містах як Київ, інші великі міста, є такі групи підтримки, а в менших містах або селах їх може і не бути. Можливий онлайн формат групи і така підтримка теж виявляється дуже корисною. Власне і індивідуально онкопсихолог онлайн може приймати. І це вихід для тих, хто мешкає в маленьких містах України.

Психологічна підтримка допомагає пацієнтам управляти стресом, розробляти механізми саморегуляції та зміцнювати психологічний стан. Техніки релаксації, медитації можуть бути використані для зниження тривоги та поліпшення загального самопочуття. Також робота з психологом сприяє відновленню самооцінки, любові до життя, що допомагає пацієнтам протистояти негативним впливам хвороби.

За науковими дослідженнями, психологічна допомога хворим на рак може покращити якість життя та знизити ризик рецидиву. Адже позитивне налаштування дуже важливе у боротьбі з цією складною хворобою.

Психоонкологія серед іншого, може бути помічною у супроводженні невиліковних хворих, якщо, на жаль, це буде потрібно.

small img

Поради для близьких хворого

Пережити звістку про такий медичний діагноз дуже важко. Це вимагає багато емоційних та фізичних сил. Адже проходити довге лікування потрібно разом з пацієнтом. Близьким і родичам треба памʼятати, що так, хворому потрібна підтримка, але обовʼязково піклуватись і про себе та про відновлення власних сил. Також важливо знати, що онкологічний діагноз часто супроводжується депресією, тривожністю і до цього треба поставитись з розумінням. Ось кілька порад, як бути поруч з важкохворою людиною:

  • будьте поруч, в доступі, але якщо хворий хоче побути наодинці, дайте йому цю можливість;
  • не заважайте хворому висловлювати свої страхи, думки про смерть, складні переживання;
  • згадуйте спільні моменти, хороші і важкі, щоб бути ближче з хворим;
  • не давайте зайвої надії, якщо її немає, але і не драматизуйте все, що відбувається.
  • поки хворий здатен самостійно про себе піклуватись, не забирайте в нього це право;
  • звертайтесь до психолога, якщо вам важко пережити цю проблему самостійно.

В розпачі важкохворий може відмовлятись від лікування. Або звертатись по допомогу до нетрадиційної медицини. І саме близьким та родичам тут варто  допомогти хворому знайти сенс у зверненні за лікуванням.

Памʼятайте, що психологічна допомога важкохворим, буде корисною для знаходження сенсу у боротьбі з хворобою. Часто саме близькі можуть порадити хворому звернутись по допомогу до психолога. Якщо вам потрібна така допомога, наш психологічний центр професійно її надає. Ми працюємо в Києві та, за потреби, онлайн.