Складнощі кризи середнього віку

У віковий рубіж за 35 років чоловік починає замислюватися про свої досягнення, успіхи та реалізацію себе як особистості та професіонала. Зазвичай роздуми стосуються різних сфер життя: соціальної, особистої, професійної.

Часто можна почути з вуст чоловіка про втрачені можливості та вже прожиті роки. Починають мучити думки про те, що життя потрібно було прожити не так. І якщо до цього віку чоловік не зміг реалізувати свої юнацькі плани, то він зустрічається з власної нереалізованістю. Якщо до цього додати засудження і критику найближчого оточення, то все це несприятливо відбивається на емоційному тлі людини.

img blog 13
pic
Ми часто в суспільстві можемо чути про труднощі, з якими стикається чоловік, чий вік уже за 35 ближче до 40. Чи так це насправді? Чи є ці труднощі або це якісь вигадки?

Чоловік середнього віку в якийсь момент сідає і починає аналізувати, що він зміг реалізувати за попередні роки.

Дуже часто й успішні чоловіки замислюються про те, що все одно щось не доробили або не дійшли якоїсь мети. Претензій виникає маса: починаючи від зовнішнього вигляду і закінчуючи власною реалізацією.

Коли виникає питання до зовнішності, чоловік вважає себе не таким привабливим і цікавим, з цієї причини починає заводити нові романи, щоб ствердитися у своїй привабливості. Чоловікові приємно, коли ним цікавиться дівчина набагато молодша за нього.

Починає аналізувати наскільки зрілий і цікавий партнер знаходився всі ці роки поруч. Буває так, що усвідомлення своїх недоліків і розуміння, що партнер теж бачить і знає про його неідеальність, може ставати причиною розриву близьких багаторічних стосунків.

Чоловік йде в ті стосунки, де у нього є можливість пред’явити ту частину себе, яка вигідна йому, аби відчувати себе на висоті. З цих та багатьох інших причин відбуваються розлучення і розрив стабільних, багаторічних стосунків.

1
small-img

Якщо говорити про професійну реалізації, то в цій частині життя могли статися численні зміни. Юнаком чоловік міг багато чого планувати, ставити цілі, які могли зазнати змін або втратити цінність. Але підійшовши до рубежу оцінки своїх досягнень, його можуть мучити сумніви, чи правильний шлях він обрав, чи багато він досяг, чи подобається йому те, що він робить щодня.

Чоловік не завжди бачить цінність у своїх досягненнях і важливо, щоб в цей момент поруч була людина, яка зможе підтримати та допомогти, побачити цінність прожитих років.

Є частина чоловіків, які приймають для себе кардинальні рішення почати життя з нового аркуша. Міняють професійну сферу, просто йдуть з колишньої роботи, де довгі роки працювали. Розлучаються, завершують стосунки, в який, на їх думку, їм погано. Причина всіх цих змін часто криється у внутрішньому конфлікті, який чоловіки можуть до кінця не усвідомлювати. Що ж робити в такій ситуації? Чи варто все кардинально міняти або є інші способи?

Image 5234
small-img

Одним з варіантів стабілізації емоційного стану може бути усвідомлення своїх чеснот і подяка отриманому досвіду. Сприйняття деяких юнацьких цілей, як просто дитячих ілюзій. Аналіз, в чому змужнів і чому навчився за ці роки. Розбір наявних бажань та планів на майбутнє.

Якщо це не виходить зробити самостійно, тоді варто звернутися за професійною допомогою фахівця. Психолог, психотерапевт зможе надати підтримку і допомогти прожити кризу, відновитися й далі продуктивно будувати своє сьогодення і планувати майбутнє.

Важливо на цей період не ухвалювати емоційних рішень – більше виваженості та усвідомленості. Дивитися на минуле з вдячністю за неоціненний досвід і пам’ятати, що завжди можна навчитися чомусь новому і тим самим розбавити сірі будні свого життя.

img
small-img
Автор статті