ТОП 10 книг для батьків

Ідеального, єдино правильного тут немає і бути не може, кожна господиня має свої переваги. Але загальний склад інгредієнтів приблизно однаковий. Дуже часто наприкінці консультації батьки запитують, а які книги з виховання дитини я б їм порадила. Тут як із вищеописаним прикладом. Усі сучасні книги з виховання дітей у загальних рисах досить схожі, і «в сухому залишку» їх можна звести майже до однакових рекомендацій.

Але все-таки автори мають трохи різне бачення, на чому саме слід зробити акцент. Про особливості топ-10 книг, які я рекомендую батькам, і йтиметься у цій статті. Отже,

 1. 1. Адель Фабер «Як говорити, щоб діти слухали і як слухати, щоб діти говорили».
  Прекрасна книга, must read, на мій погляд. Пояснює основи основ – як будувати діалог, реагувати на сказане дитиною, ніж відбити бажання ділитися найпотаємнішим. Відмінно працює і з дорослими)
 2. 2. Юлія Гіппенрейтер «Спілкуватися з дитиною. Як?».
  Дільні, корисні, потрібні поради та приклади. Сам підхід перегукується з порадами А. Фабер. Але відгуки батьків (і моє особисте враження) говорять про те, що ця книга найкраще «лягає» бабусям та дідусям.
img blog 10
pic
Коли виникає потреба зробити щось вперше, наприклад, вперше зварити борщ, ми часто або використовуємо досвід батьків, друзів, знайомих, або шукаємо відповідний рецепт в книгах, інтернеті. І якщо приготування борщу для вас важливе, то з часом, методом проб і помилок, з урахуванням своєї особливої кухні, своїх можливостей і смаків, формується свій особистий, неповторний рецепт.
 1. 3. Януш Корчак «Як любити дитину».
  Януш Корчак – людина-легенда. Ця книга – не практичний посібник з виховання, а скоріше, про філософію любові до дітей. Душевно і зворушливо, книга місцями «пробирає» до мурашок.
 2. 4. Адель Фабер, Елейн Мазліш «Брати та сестри. Як допомогти вашим дітям жити дружно».
  Назва говорить сама за себе.
 3. 5. І. Млодик «Як будувати мости, а не стіни. Книга для дітей неідеальних батьків».
  Ми майже не пам’ятаємо, як це – бачити світ 5, 6, 7-ми літніми очима. Речі, очевидні для дорослого, дитину можуть запросто поставити в глухий кут. У даній книзі акцент робиться на тому, як бачить ситуацію дитина, і як батьки.
 4. 6. Людмила Петрановська «Якщо з дитиною важко»
  Книга допоможе зорієнтуватися в складних, конфліктних ситуаціях, показати шляхи виходу з них, допоможе знайти з дитиною спільну мову. Легко і доступно написано, сама автор пише багато статей про виховання, теж варто почитати.
16 1
1
small-img
 1. 7. Андрій Максимов «Діти як дзеркало. Як подружитися з власною дитиною, змінюючись самому».
  Автор доступно розповідає, як неусвідомлювані особливості поведінки дорослого впливають на поведінку дитини.
 2. 8. Марія Монтессорі «Допоможи мені зробити це самому»
  Практичний посібник про те, як організовувати заняття з малюком, не обмежуючи його свободу і самовираження.
 3. 9. Вайолет Оклендер «Вікна у світ дитини. Керівництво з дитячої психотерапії».
  Книга для дитячих психотерапевтів, але батькам цінна детальним поясненням, як працює фахівець, що відбувається за закритими дверима кабінету, які підходи та інструменти є в арсеналі у психотерапевта.
 4. 10. Рудольф Штайнер «Виховання дитини з точки зору духовної науки».
  Дуже специфічний, я б сказала, езотеричний погляд на природу дитини. Переконаним прихильникам матеріалістичного підходу і доказової науки не рекомендую, всім іншим може бути цікаво.

Любити дітей буває важко. Й іноді вчасно прочитана книга може значно полегшити та поліпшити найважливішу, найвідповідальнішу роботу у світі – з любов’ю супроводжувати дитину на шляху її дорослішання та пізнання світу. Терпіння і сил всім батькам!

16
12
small-img