Як пережити зраду?

Зрада – це найчастіше біль і розчарування для одного з партнерів, а може й для обох. До зради найчастіше призводять взаємні образи, невдоволення, претензії.

Часто партнери розуміють, що настав переломний момент і близькість втрачена, але обирають чекати та спостерігати, що відбуватиметься, замість того, аби брати відповідальність за перебіг процесу. Своєчасне звернення до психолога може вберегти пару від зради, розладу у стосунках.

img blog 20
pic
Світ валиться, коли хтось із партнерів дізнається про зраду. Здається, що жити далі неможливо. Більше немає довіри, розуміння – є тільки злість, образа і розчарування. Чи так це насправді, чи можна з цим щось зробити?
ЧОМУ ЛЮДИ ЗРАДЖУЮТЬ?

Чому ж люди зраджують? Вони йдуть туди, де можуть отримати щось важливе, чого їм зараз не вистачає. Це може бути секс, близькість, увагу, взаєморозуміння, підтримка, різноманітність. Наважуючись на зраду людина не лише прибуває в задоволенні, а також відчуває провину, сором перед іншим партнером за те, що вона зробила.

У зраді постраждалими є обидва партнери. Якось заведено вважати, що той, хто зрадив, не є потерпілим, але ж йому теж боляче. Дивитися в очі людині, яку ти зрадив буває нестерпно гірко. Зрада – це ураган, який зносить все живе на своєму шляху, залишаючи після себе руїни. Чи можна ці руїни відновити? Цими питаннями часто задаються пари в житті яких відбулася зрада.

Ціна зради може бути дуже висока. Зі зрадою пов’язані ряд психологічних розладів: тривожних, депресивних та інших. Передбачуваний і той факт, що зрада часто стає причиною закінчення стосунків.

2
small-img
ЯК ЗБЕРЕГТИ СТОСУНКИ ПІСЛЯ ЗРАДИ?

Багато хто готовий залишатися далі в стосунках, їм здається, що вони можуть забути, пробачити. Однак, якщо не пропрацювати цю травму з психологом, то це залишиться кривавою раною, яка рано чи пізно вб’є всю любов і близькість в парі. Важливо розібратися з якої причини сталася зрада, що послужило рушійною силою для одного з партнерів у шлюбі.

Самостійно розв’язати цю проблему найчастіше не вдається. Позаяк взаємні образи та претензії не дозволяють почути один одного. Психолог виступає сполучною ланкою, яка допомагає почути та пропрацювати весь біль, з яким довелося зіткнутися кожному з партнерів.

Психотерапевт допомагає зустрітися з цим болем і інтегрувати його в досвід. Чому не можна просто забути? Бо це потужна травматична подія, яке буде нагадувати про себе щодня, тим самим продовжуючи руйнувати пару.

small-img

Якщо партнери вирішують зберегти свої стосунки, то зіткнувшись зі зрадою їм необхідно звернутися до психолога і пройти досить довгий шлях для прийняття і розуміння події. Все це необхідно для подальших повноцінних стосунків. Важливим завданням психотерапії є відновлення довіри та безпеки в парі.

Нині одним з найефективніших методів роботи з парами є емоційно сфокусована терапія пар. ЕФТ дозволяє ефективно лікувати порушені стосунки та створювати безпечні зв’язки між інтимними партнерами та членами сім’ї. Дослідження говорять, що 70-75% пар в результаті терапії зрушили від дистресу до відновлення, і майже 90% показали значущі довгострокові поліпшення стосунків.

Сучасні психотерапевтичні можливості пропонують не закриватися в собі для вирішення тих чи інших проблем, а звертатися за допомогою до кваліфікованих фахівців для їх продуктивного вирішення.

Пара здатна пережити зраду і відновити близькі, довірчі стосунки, якщо до розв’язання даної проблеми підійти з професійної точки зору.

09
Image 13
small-img
Автор статті