Dress code стереотипів

Мода була завжди та траплялася з усіма. Вона стабільна у своїй присутності та мінлива у своїх проявах. Але все ж одна закономірність у неї є. Мода повторюється. Вона повертається знову і знову, як вчитель-оптиміст дає шанс зробити роботу над помилками: щось змінити, покращити, доопрацювати. І кожен раз все виходить трохи інакше, якось по-особливому модно. І ось уже штани кльош з маминих фотографій, над якими я реготала в юнацтві, туго обтягують мої стегна і як би говорять: «Дореготалась?! Втягни живіт, тримай рівновагу. На тобі каблук 12 см, а попереду 15 метрів тротуару, вимощеного бруківкою. Ти все зможеш. Мати змогла, і ти зможеш. Допивай свою каву. Встань і йди!»

І звичайно ж ми йдемо, всупереч усьому і всім. Ми ж жінки, ми й не на таке здатні.

Але все ж, модно, це як? Це список правил або набір стереотипів? Це відповідати сезонним тенденціям, враховувати особливості фігури та нюанси кольоротипу? А можливо, бути сміливішими або бути “як всі”, щоб не отримати персональну критику? Адже “як всі” – набагато простіше і безпечніше. Так розмивається межа індивідуального вибору. У сенсі, я в тренді, так всі зараз одягаються.

img blog 23
pic
Про моду можна говорити нескінченно
Століттями обговорювати довжину спідниць і глибину декольте, сперечатися про доречність рюш і нестачу мережив, билися на шаблях через спокусливий розріз або ж медитували на нудне триповерхове жабо, над яким видніються тільки очі, дуже сумні очі, втім, як і саме жабо.

У цьому сезоні дуже популярні кумедні штани кюлоти (широкі, укорочені до середини гомілки, що нагадують клоунські штани). Якщо твої прекрасні пишні форми мають зріст 156 см, всі подружки вже давно хизуються цими веселими штанами, а для тебе вони вирок, що тоді?

І ось вже наша Дюймовочка мчить за босоніжками на гігантській платформі, в ідеалі ще й з важким каблуком (як камінь Стоунхенджу), щоб бути вищою, візуально витягнути силует і подовжити ніжки. Можливо, в такому взутті кюлоти не виглядатимуть так комічно, і наша героїня буде в тренді та модною – це буде теж про неї. Але нічого це не модно, а скоріше сумно. Я не проти кюлот, якщо що, але проти гонитви за трендами, забуваючи про особистий комфорт та індивідуальності. Коли ми проскакуємо персональний вибір. Та що там вибір – ми часом самі не можемо або НЕ встигаємо зрозуміти, чого ми хочемо і що нам дійсно подобається.

До речі, в моїй шафі років 5 нудилися такі ось босоніжки. Вони були шалено красиві з різноколірними шкіряними стрічками та винятковими підборами. Вони були гарними, але я їх боялася. Боялася довгих 5 років. Наскільки я розуміла, в моєму житті цієї пари взуття була відведена лише одна місія: одного разу їх надіти, щоб в них і вбитися. А оскільки я планувала (і продовжую планувати) жити довго і щасливо, босоніжки були щасливо подаровані сміливішій у цьому питанні подрузі. Носить, каже, відмінне взуття, даремно ти. Ну так, що це я, звичайно даремно. Я просто жити хочу.

Image 26 min
Image 5234
small-img

Але ж є ще індивідуальний стиль, естетичний смак, все те, що виділяє жінку з натовпу. І найчастіше це складається з безлічі “всупереч” загальноприйнятим канонам і трендам. Це її жіночі вибори, ідеальний слух щодо своїх бажань, контакт із зовнішністю і критичність самооцінки.

Зрозуміло, це обумовлено віком, соціальним статусом, способом життя і, природно, горезвісним жіночим настроєм. Коли дивишся на таку панночку і не можеш зрозуміти, що саме робить її особливою – брендова сумка з матеріалу, який я ніколи не вимовлю, легка шовкова сукня, як крило птаха, або ж найтонший кашеміровий кардиган, що накинутий на смагляві плечі, приборкує південну засмагу, пахне сексом і Піна Коладою. А ще туфлі, прості такі, з двома стрічками. І, взагалі-то не дуже важливо, якого кольору була сукня і якою була висота підборів, і ще, напевно, якісь браслети та, можливо, у вухах були сережки. Головне – була жінка. Дуже особлива.

Image 22
small-img

Той випадок, коли бренд або тренд – це не тільки атрибут статусу, вибір якості або просто улюблений колір, а скоріше – характер, ступінь свободи, задоволення і такий важливий настрій. Коли красива (не завжди дорога) річ – не замість жінки, а всього лише доповнення та гідне продовження своєї власниці.

Адже головний бренд – це сама жінка!

Психологи кажуть, що стереотипи спонукають до упередження. Є пропозиція розпочати від них позбавлятися. Від стереотипів, звичайно ж, психологи нехай будуть. Адже часто саме стереотипне мислення блокує нові думки, ідеї та уявлення. Нумо вчитися жити без стереотипів, а упередження залишимо Джейн Остін.

Прекрасні жінки, будьте!

Слухайте себе.

І не повторюйте себе.

Image 4 min
Image 15
small-img
Автор статті